Remont kościoła w Raszkowie

W kościele św. Kajetana w Raszkowie nad Dniestrem ruszyła wymiana starej instalacji elektrycznej. Świątynia jest najważniejszym zabytkiem w mieście obok Domu Polskiego „Wołodyjowski”.

W związku z rozpoczęciem prac renowacyjnych wnętrza kościoła- remont i malowanie ścian- konieczne jest przeprowadzenie prac związanych z wymianą starej instalacji elektrycznej (z aluminiowej na miedzianą).

Działania, które właśnie rozpoczęto, obejmują następujące prace: prace przygotowawcze do ułożenia okablowania na oświetlenie i gniazdek elektrycznych, wykonanie planu rozmieszczenia instalacji elektrycznej w ścianach kościoła.

Po wykonaniu wyżej wymienionych prac będzie można przejść do kolejnego etapu związanego ze ścignięciem starej farby ze ścian i uzupełnieniem pęknięć oraz rozpoczęcia malowania wewnątrz ścian kościoła. Projekt jest wpisany w szersze działania mające na celu zachowanie kościoła dla przyszłych pokoleń.

Prace są częścią realizacji projektu Dziedzictwo kulturowe i historyczne i zostały sfinansowane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

 

Related Posts