INTERNETOWA OLIMPIADA POLONIJNA

W związku z pandemią COVID 19 i odwołaniem całego kalendarza imprez polonijnych jedna z nich, organizowana w Irlandii olimpiada 2020, przenosi się do Internetu!

Polska Szkoła SEN w Dublinie zaprasza całą Polonię, szkoły, organizacje, pojedynczych Polonusów, dzieci, młodzież, dorosłych oraz przyjaciół z Polski i całego świata do wspólnej zabawy.

Wszystkie konkurencje zdalnych  igrzysk polonijnych rozgrywane będą w trybie online w dniu 6 czerwca 2020 roku. Wielka gala nagrodzonych, wirtualna i stacjonarna, zorganizowana zostanie w drugiej połowie września tego roku.

Zdalna Olimpiada Szkół Polonijnych odbędzie się w sobotę w sieci internetowej 6 czerwca 2020 roku z udziałem wszystkich chętnych szkół i zawodników z całego świata. Po zgłoszeniach, które przyjmowane będą do 1 czerwca (formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej), dostaną Państwo linki przekierowujące do pokoi olimpijskich. Nic prostszego, jak kliknąć w link i zostać zawodnikiem olimpijskim! W każdym pokoju będzie czekał nauczyciel/trener, który zajmie się przeprowadzeniem konkurencji on-line.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody!

JEDYNYM BEZWZGLĘDNYM WYMOGIEM JEST POSIADANIE PRZEZ KAŻDEGO Z UCZESTNIKÓW KONTA MAILOWEGO GOOGLE, TZW. GMAILA!

Olimpiada odbędzie się w konkurencjach językowych, naukowych, sportowych i artystycznych.

Częścią olimpiady jest też osobny konkurs poetycko-literacko-aktorski, czyli „Wierszowisko”, organizowane przez Polską Macierz Szkolną w Wielkiej Brytanii. Posiada ono odrębny regulamin i swoje własne terminy realizacji oraz rozstrzygnięć. Wszystkie informacje na temat „Wierszowiska” znajdą Państwo w załącznikach.

W załącznikach poniżej znajdują się zagadnienia, szczegóły konkurencji z podziałem na kategorie wiekowe oraz informacje o narzędziach internetowych z jakich będą korzystać uczestnicy. Przypominamy, że formularz zgłoszeniowy należy odesłać do 1 czerwca 2020 roku, tak samo jak pojedyncze prace i zgłoszenia do poszczególnych konkurencji.

Zagadnienia i konkursy opatrzone są tytułem IX Olimpiada Szkół Polonijnych w Irlandii i Irlandii Północnej. Nie jest to pomyłka, rywalizacja dla Zielonej Wyspy będzie częścią światowej zabawy. Możliwości w dobie online są przecież nieograniczone.

Uczestnicy mogą startować indywidualnie, także bez oficjalnego udziału ich szkoły. Zawodnicy, dzieci i dorośli, mogą zgłaszać się do konkurencji olimpijskich bezpośrednio na adresy mailowe podane w każdym załączniku. Szkoły, które oficjalnie zgłoszą się do igrzysk, otrzymają nas precyzyjną informację zwrotną o udziale swoich reprezentantów jeszcze przed rozpoczęciem olimpiady.

Temat przewodni Pierwszej Zdalnej Światowej Olimpiady  to:  „Razem globalnie na kwarantannie!”

W przypadku pytań organizatorzy podali w załączonych materiałach swoje adresy email.

Foto.: www.szkolasen.com

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I ZDALNEJ OLIMPIADY SZKÓŁ POLONIJNYCH

WIRTUALNE WIERSZOWISKO 2020_REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY Wirtualne Wierszowisko 2020

Wierszowisko. List od organizatorów z PMS

MATEMATYKA OLIMPIADA 2020

KONKURS LITERACKI OLIMPIADA 2020

KONKURENCJE SPORTOWE OLIMPIADA 2020

KONKURENCJE ARTYSTYCZNE OLIMPIADA 2020

HISTORIA OLIMPIADA 2020

GEOGRAFIA OLIMPIADA 2020

DYKTANDO OLIMPIADA 2020

KLASA I SP OLIMPIADA 2020

KLASA II SP OLIMPIADA 2020

KLASA III SP OLIMPIADA 2020

Related Posts

Skip to content