WYSTAWA “POLSCY ORĘDOWNICY WOLNOŚCI”

Z okazji 100 rocznicy urodzin papieża Polaka – Jana Pawła II udostępniamy on-line wystawę “Św. Jan Paweł II i bł. Władysław Bukowiński – Polscy Orędownicy Wolności”. Ekspozycja upamiętnia pielgrzymkę Jana Pawła II do Kazachstanu oraz przypomina postać bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Ten polski duchowny, więzień sowieckich łagrów, przez wiele lat działał na Kresach, w Kazachstanie i innych krajach Azji Środkowej, pomagał ludziom jako misjonarz i duszpasterz, czym zasłużył sobie na miano „Apostoła Kazachstanu”.

Wystawa „Św. Jan Paweł II i bł. Władysław Bukowiński – Polscy Orędownicy Wolności” jest dostępna na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz: Łukasz Ofiara i Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Utwór powstał w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”. Zezwala się na dowolne wykorzystanie utworu, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji, o posiadaczach praw oraz o konkursie „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

Projekt został finansowany z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.

Wystawa w wersji polsko-rosyjskiej

Wystawa w wersji polsko-litewskiej

Related Posts