Muzyczny wieczór Wilnie

Owacjami na stająco nagrodzili  widzowie w czwartek 21 października wileński występ artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu, w tym solistów: Anny Lasoty, Lucyny Winkel-Sobczak, Joanny Horodko, Łukasza Brzezińskiego, Radosława Elisa, Wiesława Paprzyckiego, Jarosława Patyckiego, Macieja Ogórkiewicza. Artyści przedstawili w Teatrze na Pohulance musical pt. „Nie ma jak lata 20., lata 30.”, w którym przypomniane zostały utwory wybitnych artystów takich jak Eugeniusz Bodo, Loda Halama czy Hanka Ordonówna.
Wydarzenie rozpoczęło się od rozdania przez prezesa Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” Mikołaja Falkowskiego nagród osobom zasłużonym dla polskiej kultury na Litwie. Wyróżnienie otrzymali Czesław Okińczyc — sygnatariusz Aktu Przywrócenia Państwa Litewskiego, Ewelina Saszenko — piosenkarka oraz reprezentantka Litwy na Eurowizji w 2011 roku, a także Edward Kiejzik — dyrektor Pałacu Kultury w Trokach oraz aktor Polskiego Studia Teatralnego w Wilnie.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021 za pośrednictwem Fundacji “Pomoc Polakom na Wschodzie”.

 

Related Posts

Skip to content