LAUREACI WILEŃSKIEGO KABARETONU ODWIEDZILI BELGIĘ I HOLANDIĘ

Grupa młodych Polaków z Wileńszczyzny w dniach 4-6 grudnia odwiedziła Belgię i Holandię.

Wycieczka nie była przypadkowa, to nagroda dla laureatów V edycji wileńskiego Kabaretonu „StuDnia”. Jest to impreza kabaretowa, podczas której na scenie Domu Kultury Polskiej w Wilnie uczniowie polskich szkół – tegoroczni maturzyści i absolwenci polskich szkół na Litwie startujący w kategorii Open – prezentowali swój talent komiczny, poczucie humoru i często niezwykłe zdolności aktorskie połączone z satyrą polityczną i społeczną.

„Kabareton StuDnia” to jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym, jednoczących polskie środowisko na Wileńszczyźnie. Bez wątpienia jest to też impreza zaznaczająca obecność oraz aktywność Polaków na Wileńszczyźnie i ciesząca się przy tym dużą popularnością w mediach polskich na Litwie.

Tegorocznymi zdobywcami głównej nagrody została grupa „Tutejsi” z Gimnazjum im Jana Pawła II w Wilnie, drugie miejsce zajął  kabaret „Bez Szans”, a za dokonania aktorskie nagrodzono dwoje uczniów z Gimnazjum im. Jana Pawła II.

Młodzi ludzie z Wilna w ramach wycieczki-nagrody zwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego i spotkali się z Anną Zalewską, a następnie ruszyli śladami 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka odwiedzając belgijską Gandawę i holenderską Bredę.

Wyjazd laureatów kabaretonu szlakiem 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka oraz ich wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego oraz GPW, a zorganizowała go Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Kancelarii Senatu RP.

Related Posts