Świąteczne wsparcie dla najbardziej potrzebujących

W przedświątecznym tygodniu przedstawiciele Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” spotkali się i przekazali pomoc rzeczowa dla hospicjum bł. Michała Sopoćko oraz polskich rodzin w rejonie trockim.
21 grudnia 2018 roku w Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie odbyło się uroczyste spotkanie przedstawicieli Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” i Ambasady RP z siostrą Michaelą Rak oraz pracownikami i podopiecznymi podległej jej placówki.

Staramy się pomagać możliwie szeroko, bo to, co realizuje siostra Michaela Rak ze swoim zespołem, jest wzorem dla nas wszystkich, wzorem chrześcijańskiej dobroci – powiedział prezes Fundacji Mikołaj Falkowski.

Podczas spotkania Fundacja przekazała dary rzeczowe sfinansowane ze środków Kancelarii Prezesa Ministrów. W ramach projektu „Doposażenie Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie” zakupiono m.in. sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz środki higieniczne i żywność specjalistyczną. Wizyta była też okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia świątecznych życzeń.

Przedstawiciele Fundacji odwiedzili także polskie rodziny mieszkające w rejonie trockim, którym przekazali 120 świątecznych paczek. Akcja objęła nie tylko naszych rodaków z Trok, ale również Polaków z Landwarowa, Połukni i Starych Trok. Przedświąteczne spotkanie odbyło się 20 grudnia 2018 roku w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Landwarowie. Była to już druga edycja akcji „Polska pamięta o Tobie” organizowanej przy wsparciu Fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza.

Wspierany przez Fundację projekt zorganizowano w ramach współpracy z dyrektorem Pałacu Kultury w Trokach Edwardem Kiejzikiem oraz Trockim Rejonowym Oddziałem Związku Polaków na Litwie, który spośród najbardziej potrzebujących rodaków wytypował osoby obdarowane świątecznymi paczkami.

Fot. Marian Paluszczkiewicz, FPPnW

 

Related Posts