MŁODZI – POLSCY W GDAŃSKU. GALERIA

W Kościele św. Jana – Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie orkiestry MŁODZI – POLSCY pod batutą Huberta Kowalskiego. Koncert odbył się z okazji VI Światowego Kongresu Rodzin Polonijnych – Zainwestuj w małżeństwo, zainwestuj w rodzinę.

Wraz z orkiestrą wystąpili wspaniali artyści: Anna Lasota, Joachim Mencel, Szymon Tadla, Anna Madej, Hania Madej, Hania Bendowska, Łukasz Kluczniak, Justyna Stankiewicz, Paulina Glinka, Marcin Jajkiewicz, Michał Bąk, Szymon Madej i Paweł Wszołek. W przeddzień 84 rocznicy inwazji Związku Sowieckiego na Polskę, koncert jest także formą uczczenia pamięci o tym wydarzeniu.

Dziękujemy dyrygentowi Hubertowi Kowalskiemu i orkiestrze MŁODZI – POLSCY za to niezwykłe i emocjonujące wydarzenie.

Warsztaty i koncert orkiestry MŁODZI – POLSCY to projekt realizowany pod Patronatem Honorowym Pełnomocnika Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą Jana Dziedziczaka przy wykorzystaniu środków pozyskanych przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, oraz  Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Related Posts