Remont placu zabaw w Przedszkolu Polskim nr 29 w Dyneburgu

Już niebawem rusza remont placu zabaw w Przedszkolu Polskim nr 29 w Dyneburgu.

Przedszkole nr 29 im. Jana Platera Gajewskiego działa od 1992 roku i obecnie liczy 115 dzieci, w wieku od 1,5 do 7 lat. Główną działalnością instytucji jest rozwój i wychowanie dzieci, we współpracy z rodziną i Towarzystwem Polskim w celu promowania wiedzy o polskich i łotewskich wartościach kulturowych. Przedszkole mieści się w wolno stojącym, niezbyt dużym, jednopiętrowym budynku, którego zaletą jest położenie blisko centrum miasta. Każda grupa wiekowa ma swój plac z piaskownicą, trawnikiem, małym ogródkiem i werandą.

Teren przedszkolny sprzyja zabawom na powietrzu. W celu poprawienia komfortu użytkowników przedszkola w ramach dofinansowania w 2023 roku ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych planowana jest modernizacja placu zabaw. W ramach zadania zaplanowano odbudowę istniejących werand oraz przebudowa nawierzchni pieszej. Zlikwidowane zostaną betonowe chodniki, które w wyniku upływu czasu są popękane i niebezpieczne.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w konkursie „Współpraca z Polonią i Polakami za Granicą – Infrastruktura Polonijna 2023”, za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego.

 

Related Posts