Szkolenia dla ukraińskich medyków – Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej

Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” imienia Jana Olszewskiego na podstawie porozumienia z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej z siedzibą w Łęcznej oraz Biurem Bezpieczeństwa Narodowego zapewniła wsparcie finansowe na realizację szkoleń ukraińskich medyków we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej, który jest oddziałem szpitalnym funkcjonującym w ramach struktury Szpitala Powiatowego w Łęcznej.

Projekt współpracy i szkoleń ukraińskich medyków w Polsce powstał z inicjatywy małżonki prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy oraz małżonki prezydenta Ukrainy – Ołeny Zełenskiej.

Szkolenia ukraińskich medyków w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej zostały zrealizowane w 5 turach, każdorazowo dla 8 uczestników, czyli łącznie zostało przeszkolonych 48 medyków w zakresie leczenia oparzeń.

Fundacja pokryła koszy zakwaterowania i wyżywienia uczestników podczas szkolenia w Łęcznej oraz opłaciła usługi tłumacza w trakcie szkoleń.

Od pierwszych dni wybuchu wojny na Ukrainie Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” imienia Jana Olszewskiego angażuje się w różne projekty charytatywne na rzecz pomocy Ukraińcom.

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Related Posts