Cd. wycieczki śladami romantyków

Międzynarodowa grupy laureatów konkursu „Projekt: Norwid” kontynuuje swoją podróż w ramach wycieczki „Śladami polskich romantyków” organizowanej przez Fundację “Pomoc Polakom na Wschodzie”. Po zwiedzaniu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie i spotkaniu się z premierem Mateuszem Morawieckim, młodzież z Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii wraz z opiekunami udała się na Litwę. Do międzynarodowej grupy dołączyło 14 osób z Polski.

W Wilnie grupa odwiedziła Ostrą Bramę, cerkiew Ducha Świętego, celę Konrada, Filharmonię, kościół św. Kazimierza, plac Ratuszowy,  budynek w którym ukazały się drukiem „Ballady i romanse” Mickiewicza. Dalej wycieczka udała się na ulicę Zamkową, do domu w którym mieszkał Juliusz Słowacki. Zwiedzono kościół św. Anny, kościół Bernardynów, Uniwersytet Wileński, Zaułek Literacki i  Muzeum Adama Mickiewicza. Młodzież przyjęto również w Muzeum Władysława Syrokomli w Borejkowszczyźnie.

Dofinansowanie: 130 638zł
Całkowita wartość zadania: 137 730zł

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.

 

Related Posts