Wycieczka “Śladami polskich romantyków”

W niedzielę 29 maja br. do Warszawy przyleciała międzynarodowa grupa laureatów konkursu „Projekt: Norwid”. Wizyta rozpoczęła się od powitalnej kolacji z tradycyjną kuchnią polską. W drugim dniu pobytu w Polsce młodzież z Grecji, Łotwy, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii spotkała się z premierem RP Mateuszem Morawieckim oraz zwiedziła siedzibę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W ramach projektu „Śladami polskich romantyków” realizowanego przez Fundację “Pomoc Polakom na Wschodzie” uczestnicy zwiedzają Warszawę. W poniedziałek 30 maja mimo deszczowej pogody młodzież udała się na rejs statkiem po Wiśle oraz wzięła udział, wraz z przewodnikiem, w spacerze tematycznym “Śladami Wielkich Polaków – artystów, literatów, naukowców oraz ważnych polityków i przywódców”. We wtorek goście zwiedzą stołeczne Muzeum Chopina oraz Łazienki Królewskie.

1 czerwca grupa uda się do Wilna oraz pobliskich Trok, a następnie Dyneburga na Łotwie, gdzie będą kontynuować podróż edukacyjną szlakiem polskich romantyków i ich twórczości.

Dofinansowanie: 130 638zł
Całkowita wartość zadania: 137 730zł

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.

Related Posts