WSPARCIE DLA LWOWSKIEGO HOSPICJUM

W ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności Fundacja “Pomoc Polakom na Wschodzie” realizuje projekt „WFD – wsparcie działań socjalnych” we współpracy z Fundacją „Dajmy Nadzieję” ze Lwowa (Ukraina). W ramach tego projektu, który jest finansowany ze środków Fundacji KGHM Polska Miedź, został zakupiony specjalistyczny sprzęt, ułatwiający opiekę nad osobami obłożnie chorymi, które znajdują się pod opieką lwowskiego hospicjum. Oprócz tego, w ramach przyznanej kwoty zostały kupione leki, artykuły higieniczne i pielęgnacyjne takie jak pieluchy i podkłady jednorazowe, rękawiczki bezpudrowe, chusteczki nawilżane. Decyzja przyznania darowizny finansowej na realizację projektu została uchwalona przez Zarząd Fundacji KGHM Polska Miedź.

Fundacja „Dajmy Nadzieję” ze Lwowa od 2011 roku opiekuje się osobami niepełnosprawnymi, chorymi i ubogimi. Fundacja prowadzi domowe hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci, zapewniając swoim podopiecznym opiekę medyczną, psychologiczną, socjalną oraz wyposażając ich w niezbędny sprzęt. Adresatami działań Fundacji „Dajmy Nadzieję” są głównie Polacy i osoby pochodzenia polskiego ze Lwowa i obwodu lwowskiego.

Trzeba podkreślić, że Fundacja KGHM Polska Miedź po raz kolejny wspiera działania charytatywne i socjalne Fundacji “Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach Wschodniego Funduszu Dobroczynności.

Related Posts