Trasa koncertowa BARTASA SZYMONIAKA na Łotwie

Bartas Szymoniak rusza w mini trasę koncertową po Łotwie. Artysta wystąpi 10 września 2021 r., o g. 19.00, w kościele św. Franciszka w Rydze (Katoļu iela 16, Rīgas) i 12 września 2021 r., o g. 17.00, w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Dyneburgu (Baložu iela 3, Daugavpils).

Koncerty Bartasa, to za każdym razem wyjątkowe wydarzenia, na których słuchacze mogą przekonać się, czym jest fenomen tworzenia unikatowego stylu beatrock (którego Bartas jest twórcą). Wszystkie dźwięki tworzy sam, na żywo, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd.), a następnie zapętla je na tzw. looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Michał Parzymięso.

Na koncertach usłyszymy utwory z całej dyskografii Bartasa, zarówno te z autorskimi tekstami, jak też stworzone do słów Bolesława Leśmiana, Antoniego Słonimskiego, Tadeusza Gajcego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (co w roku jego twórczości ma szczególne znaczenie).

Bartas Szymoniak, to artysta o charakterystycznej, onirycznej barwie głosu, uczestnik koncertu przebojów 57 festiwalu w Opolu i twórca jednej z czołowych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy Przebojów „Trójki”, były frontman Sztywnego Pala Azji i laureat „Idola”. Po sukcesie ostatniej płyty i utworu „Wojownik z miłości” Bartas nie zwalnia tempa. Jego kolejne single, jak np. „Cierpliwość”, stają się przebojami. Na 2022 rok zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.

Wydarzenie organizowane jest w ramach realizowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” projektu „NIEPODLEGŁA” W RYTMIE „LOOPER’A” – TRASA KONCERTOWA BARTASA SZYMONIAKA.

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.

Koncert w Rydze – link do wydarzenia

Koncert w Dyneburgu – link do wydarzenia

Related Posts