Kumpel dla Polonii

„Kumpel dla Polonii” oraz „Cogito dla Polonii” – pierwsze numery tych dwóch czasopism dla polskich dzieci i młodzieży zagranicą właśnie zostały wydane przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga w Warszawie.

„Kumpel dla Polonii” – jest e-magazynem dla dzieci polonijnych (w wieku 6-10 lat) z całego świata. Z kolei „Cogito dla Polonii” – to e-magazyn dla młodzieży polonijnej za granicą.

„Gdzie jest koniec Polski?”, „Legenda o Lechu i Orle Białym”, „Kiedy piszemy “ż”?”, wywiad z Ewą Karwan-Jastrzębska – autorka książek dla dzieci, a na koniec „Żarty i żarciki” – to tylko część tematów, które znajdą najmłodsi czytelnicy w premierowym wydaniu „Kumpel dla Polonii”.

Zaś nastoletni czytelnicy mogą przeczytać jak młoda Polonia spełnia swoje marzenia, zapoznać się z reportażami i wywiadami swoich rówieśników ze świata.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autorów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Numery są do pobrania poniżej!

CogitodlaPolonii_1_2020

CogitodlaPolonii_2_2020

CogitodlaPolonii_3_2020

CogitodlaPolonii_4_2020

CogitodlaPolonii_5_2020

KDP_1_2020

KDP_2_2020

KDP_3_2020

KDP_4_2020

KDP_5_2020

Related Posts