Dzień Dziecka w Kapszagaj

W Kazachstanie już pod koniec maja zakończył się rok szkolny i tym samym dla dzieci rozpoczął się wyczekiwany okres wakacyjny. Kolejną okazją do radości był Dzień Dziecka obchodzony przez wychowanków Parafialnego Domu Dziecka w Kapszagaj 31 maja.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego obiadu w stołówce i złożenia życzeń. W intencji dzieci była odprawiona przez ks. proboszcza Artura Zarasia i ks. Rafała Dąbrowskiego Msza Święta. Dzieci modliły się za swoich opiekunów, za osoby wspomagające duchowo oraz materialnie placówkę oraz za wszystkich ludzi dobrej woli, którym dobro dzieci nie jest obojętne.

Po Mszy podopieczni Domu Dziecka bawili się radośnie na pikniku przy ognisku i muzyce, w tym przy znanych polskich piosenkach. Wcześniej młodzież brała czynny udział w przygotowaniach gier i zabaw dla najmłodszych. Na uczestników czekały nagrody sportowe i słodycze.
W czasie wydarzenia Dom Dziecka odwiedził policjant dzielnicowy. Przyprowadził ze sobą 10-letniego Antona, którego rodziców poszukiwano i spytał organizatorów czy chłopiec może dołączyć do zabawy – na co oczywiście wyrażono zgodę. Szczęśliwy Anton już po chwili brał udział w aktywnościach z innymi dziećmi.

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Fundacją „Pomoc Polakom na Wschodzie” i dzięki dofinansowaniu Nowego Lądu S.A. (dawniej Kopalnia Gipsu i Anhydrytu „Nowy Ląd” Sp. z o.o.).

Related Posts