DZIEŃ DZIECKA W KAZACHSTANIE

1 czerwca 2019 roku, na terenie misyjnej parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kapszagaju w Kazachstanie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka odbyło się wyjątkowe spotkanie.

Dzięki wsparciu Fundacji “Pomoc Polakom na Wschodzie” księża misjonarze z Kapszagaju zaprosili 75 dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin – najczęściej polskiego pochodzenia – by w ten szczególny dzień dać im odrobinę szczęścia i radości. Niektóre spośród dzieci mieszkają w Kapszagaju na stałe – znajduje się tu parafialny Dom Dziecka – inne na sobotnie święto zostały przez duchownych przywiezione z wielu rozsianych po Kazachstanie wiosek.

Przychodząc z pomocą pracującym na miejscu siostrom zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości – które na co dzień zajmują się pomocą najbiedniejszym – polskie wolontariuszki od samego rana organizowały przeróżne atrakcje, gry i zabawy. Dzieci brały też udział w konkursach z nagrodami. Zabawa, tańce i śpiewy trwały do późnego wieczora.

Dzień dziecka w Kapszagaju zorganizowała parafia Niepokalanego Poczęcia NMP dzięki wsparciu Kopalni Gipsu i Anhydrytu Nowy Ląd przekazanego Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach działalności Wschodniego Funduszu Dobroczynności.

 

 

 

Related Posts

Skip to content