NOWE STUDIO RADIA ZNAD WILII

Jednym z celów Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” w obszarze mediów jest poprawa jakości oraz modernizacja polskich redakcji radiowych działających na Wschodzie, podniesienie jakości technicznej przekazu, wzmocnienie ich oddziaływania i zasięgu, a także dotarcie do nowych odbiorców.

Ze środków Senatu RP, Fundacja wsparła  modernizację studia emisyjnego rozgłośni radiowej „Znad Wilii”. Remont, który skończył się w zeszłym roku, był największą tego typu modernizacją studia od czasu powstania rozgłośni w 1992 roku. W ramach udzielonego przez Fundację wsparcia zainwestowano m.in. w nowe panele akustyczne, system oświetleniowy, meble, ramiona mikrofonowe, osprzęt elektryczny, system automatycznej transmisji, komputer i wiele innych niezbędnych elementów.

Redakcję RZW odwiedziła w marcu br. gościnnie delegacja Fundacji “Pomoc Polakom na Wschodzie”, w tym m.in. prezes Mikołaj Falkowski.

Radio Znad Wilii to jedna z największych polskich rozgłośni na Litwie. Każdego tygodnia dociera do ok. 50 tys. słuchaczy. Od wielu lat redakcja jest partnerem Polskiego Radia. Najpopularniejsze audycje to serwis informacyjny „Znad Wilii”, „Słowo o słowie”, „Puls oświaty”, „Bajka w radiu”, „Wileńszczyzna na co dzień”.

Fot. Joanna Bożerodska/RZW

Related Posts