Liceum Adama Mickiewicza najweselszą szkołą na Wileńszczyźnie

Piąta edycja popularnego Kabaretonu „StuDnia” już za nami. W sobotę 23 marca na scenie Domu Kultury Polskiej w Wilnie po raz kolejny rywalizowały drużyny reprezentujące polskie szkoły z Wileńszczyzny. Członkowie jury zwracali uwagę na oryginalne, najbardziej wesołe i humorystyczne oraz autoironiczne występy. Dodatkowo punktowane były skecze autorskie oraz takie, które łączą uniwersalizm i wileńską lokalność, zrozumiałe dla odbiorców z zewnątrz.

W kategorii „Studniówka” rywalizowała młodzież klas maturalnych i przedmaturalnych, która prezentowała najlepszy fragment swojego tegorocznego programu studniówkowego. W ramach sekcji „Open” z kolei mógł wystąpić każdy, niezależnie od wieku, z własnym programem kabaretowym.

 „Walka była wyrównana jak nigdy – ocenili jednogłośnie członkowie komisji. Drużyny, które znalazły się na podium, od tych, które zajęły drugie miejsca, dzieliła różnica zaledwie 1-2 punktów. V edycja Kabaretonu “StuDnia” organizowanego przez Wilnotekę była popisem młodzieżowego humoru, energii i fantazji. Tytuł najweselszej szkoły Wileńszczyzny zdobyło Liceum im. Adama Mickiewicza w Wilnie. W kategorii Open miano najlepszej drużyny przypadło “Tutejszym” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Jako najbardziej aktywni zostali wyróżnieni także kibice Gimnazjum JPII. Nagrody aktorskie powędrowały do Gabrieli Andruszkiewicz i Tomka Wiszniewskiego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie.– Wilnoteka

Podobnie jak w przeszłości, wileński Kabareton jest wspierany finansowo przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu RP, w ramach pomocy Polakom żyjącym za granicą.

Fot. Wilnoteka

Related Posts