Dzieci i młodzież z Białorusi w Pałacu Prezydenckim

Laureaci V edycji konkursu „Mistrz Ortografii” oraz członkowie zespołu dziecięcego „Akwarele” przyjechali 5 lipca z wizytą do Pałacu Prezydenckiego, gdzie spotkali się z Pierwszą Damą, Agatą Kornhauser-Dudą. W spotkaniu  uczestniczyli też m.in. udział Zarząd Główny Związku Polaków na Białorusi (ZPB), prezes Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Mikołaj Falkowski oraz polskie grono pedagogiczne z Białorusi.

Sprawdzian znajomości ortografii, w którym wzięła udział rekordowa liczba uczestników, odbył się w kwietniu br. w Grodnie, organizatorem był ZPB. W sumie w wydarzeniu wzięło udział ponad 150 młodych ludzi i dzieci z Grodna, Mińska, Brześcia, Mohylewa, Baranowicz, Lidy, Wołkowyska, Brasławia i innych miejscowości. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych, 9-12 lat i 13-16 lat. Dyktando przygotowała dr Barbara Stelingowska z Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Siedlcach.

Poza zwiedzaniem Pałacu Prezydenckiego zwycięzcy i laureaci mogą liczyć na nagrody rzeczowe: laptopy i tablety – powiedziała pomysłodawczyni Konkursu „Mistrz Ortografii” i jego wieloletnia organizator, prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys.

Współorganizatorami konkursu byli Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach, a wsparcia udzielali Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu RP oraz  Konsulat Generalny RP w Grodnie.

Źródło:
http://znadniemna.pl/31877/laureaci-konkursu-mistrz-ortografii-2018-zespol-akwarele-polskiej-szkoly-spolecznej-przy-zpb-palacu-prezydenckim-fotoreportaz/
http://znadniemna.pl/30152/v-edycja-konkursu-mistrz-ortografii-zakonczona/
http://znadniemna.pl/29927/zapraszamy-udzialu-konkursie-mistrz-ortografii-2018/

Zdjęcia: znadniemna.pl

Related Posts