Dzień Polonii i Polaków za granicą

Drodzy Rodacy!

Jak co roku, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą pragniemy podziękować wszystkim Wam, niestrudzenie zaangażowanym na rzecz trudnej misji, jaką jest dbanie o polską historię i tradycję poza granicami Polski, za opiekę nad polskim dorobkiem kulturowym i działania mające na celu poprawienie warunków w jakich żyje Polonia z dala od Ojczyzny.

Dziękujemy za Wasze codzienne zaangażowanie w pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży, za serce i troskę okazywaną seniorom, za trud i wkład w codzienne wysiłki promujące propolskie postawy, utrwalające pamięć o Ojczyźnie. Nieustannie inspiruje nas Wasze oddanie polskiej sprawie i podziwiamy Was.

W tym ważnym dla Was dniu, w dniu Waszego święta które unieśmiertelnia Wasze wysiłki, życzymy Wam wiele wytrwałości w codziennej pracy nad zachowaniem i promocją polskości. Wytrwałość ta jest siłą, którą my Polacy czerpiemy z narodowej solidarności, a która pomaga nam od zawsze w trudnych chwilach, która umożliwia nam przetrwanie mimo wszelkich przeciwności losu.

Łączy nas wspólne wyzwanie – dbanie o to, co nasze – w tych trudnych czasach, kiedy za wschodnią granicą szaleje bezsensowna wojna, odbierająca codziennie tysiącom ludzi cały dorobek trudnego i pełnego wyzwań życia.

Razem możemy więcej.

Related Posts