Młodzi – Polscy w Gdańsku. Koncert finałowy

We wrześniu tego roku w Gdańsku, podczas VI Kongresu Rodzin Polonijnych mieliśmy przyjemność uczestniczyć w koncercie orkiestry Młodzi – Polscy pod batutą dyrygenta Huberta Kowalskiego.

W Kościele św. Jana zabrzmiały utwory nie tylko zgodne z oryginalnymi partyturami, ale także w specjalnie adaptowanych i aranżowanych wersjach. Na specjalną uwagę zasługują aranżacje dzieł artystów związanych z ziemiami utraconymi przez Polskę na Kresach Wschodnich, i innych światowej sławy twórców – m. in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Czesława Niemena.

Wszystkich, którzy nie mieli okazji i możliwości uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu zapraszamy do odsłuchania i obejrzenia poniższej relacji filmowej.

Warsztaty i koncert orkiestry MŁODZI – POLSCY to projekt realizowany przy wykorzystaniu środków pozyskanych przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” im. Jana Olszewskiego z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, środków finansowych pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, oraz Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej.

Related Posts