#KtoTyJesteś – zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów wszystkich polskich szkół i placówek edukacyjnych działających poza krajem. Zadaniem jest zaplanowanie i realizacja działań, które mają na celu zachęcenie do nauki języka polskiego i promocję dwujęzyczności wśród Polonii i Polaków mieszkających za granicą. Dla czterech najlepszych projektów przewidziane są granty o wartości 5 000 złotych.

Do konkursu mogą przystąpić grupy projektowe (minimum 3 uczniów i nauczyciel), reprezentujące polską szkołę lub placówkę edukacyjną z językiem polskim działającą za granicą.

Waszym zadaniem jest przygotowanie projektu promującego dwujęzyczność, upowszechniającego wiedzę o języku polskim oraz kulturze i historii Polski. Wzorem ubiegłej edycji konkursu projekty mogą być bardzo różnorodne – od albumów i komiksów, przez warsztaty i spektakle teatralne po wszystkie inne kreatywne formy, nawiązujące do tematyki zadania.

Jeśli przygotowaliście koncepcję takiego projektu, ale nie mieliście jeszcze szansy go przeprowadzić, zgłoście go do konkursu. Czekamy na całkowicie nowe pomysły oraz już te wymyślone projekty, które nie doczekały się jeszcze realizacji.

Ważne! Opiekun grupy projektowej może zgłosić dowolną liczbę pomysłów, a z jednej szkoły lub placówki edukacyjnej można zgłosić więcej niż jeden projekt konkursowy.

Projekty będą oceniane według następujących kryteriów:
• uwzględnienie w projekcie założeń kampanii #KtoTyJesteś, m.in. promocja języka polskiego, upowszechnianie wiedzy o historii i kulturze Polski, pokazanie zalet dwujęzyczności),
• oryginalna tematyka projektu,
• zastosowanie różnorodnych metod pracy.

Zwycięzcy otrzymają granty o wartości 5 000 złotych na realizację swojego pomysłu. Projekty konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na naszej stronie (www.ktotyjestes.pl). Termin nadsyłania prac upływa 1 grudnia 2023 roku.

Ogłoszenie laureatów konkursu nastąpi najpóźniej do 5 grudnia 2023 roku. Wyniki zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej oraz na fanpage’u na Facebooku.

-> Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie konkursu. <-

Related Posts