Pożegnanie Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego

22 sierpnia br. o godz. 12:00 w Kościele Miłosierdzia Bożego w Manchesterze odbyła się Msza Święta i pożegnanie doczesnych szczątków generała Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego. Weteran walk o wolność i niepodległość Polski po latach emigracji powróci do Polski i spocznie na Cmentarzu Miejskim w Białymstoku.

Po uroczystościach w Wielkiej Brytanii trumna z doczesnymi szczątkami generała zostanie przewieziona samolotem wojskowym do Polski, gdzie 26 sierpnia odbędzie się Msza Święta żałobna w Bazylice Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Białymstoku. Następnie, w asyście wojskowej, trumna zostanie przewieziona na cmentarz miejski, gdzie nastąpi jej złożenie do grobu oraz odsłonięcie pomnika generała. Zarówno uroczystości w Manchesterze, jak i w Białymstoku odbędą się w asyście honorowej Wojska Polskiego. Pochówek Ludwika Kmicica-Skrzyńskiego w Białymstoku, mieście, w którym przez 10 lat pełnił funkcję dowódcy garnizonu, będzie symbolicznym domknięciem historii jego życia i pracy na rzecz wolnej Ojczyzny.

Projekt jest finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2023.

Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Pana Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

Related Posts