IX Zjazd Federacji Polskich Mediów na Wschodzie

W piątek, na PGE Narodowy, odbył się IX Zjazd Federacji Polskich Mediów na Wschodzie.

Federacja zrzesza redakcje mediów z państw byłego bloku wschodniego. Udział wzięli również Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska – Poseł na Sejm RP oraz Minister Jan Dziedziczak – pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.

“Pierwszy Zjazd Federacji Polskich Mediów na Wschodzie, który odbywa się w czasie, kiedy na Ukrainie wybuchają Iskandery, kiedy z Białorusi dochodzi do nas trzask pękających krzyży, bo Łukaszenka wysyła buldożery na polskie kwatery wojenne i nie liczy się z naszą historią, z prawdą historyczną, i jest to czas kiedy na Litwie znowu pojawia się cień różnych niuansów, które będą rozgrywane przeciwko sprawom polskim, lub wykorzystywane na niekorzyść naszych interesów i z tym też musimy się borykać. Chcieliśmy państwa powitać, i podziękować za to że jesteście w swojej pracy, w swojej misji, w swojej służbie, w swoich zawodowych codziennych obowiązkach, po tej właściwej stronie historii, i w ważnym momencie, kiedy wszyscy doświadczamy zderzenia z anty-cywilizacją, która próbuje tutaj dojść z Moskwy, i oby nigdy nie doszła.” – mówił przed rozpoczęciem obrad Prezes Zarządu Fundacji “Pomoc Polakom na Wschodzie”, Mikołaj Falkowski.

Wydarzenie jest finansowane przez Kancelarię Premiera za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” oraz Fundacji „Wolność i Demokracja”. 

 

Related Posts