Modernizacja techniczna studia Radia Znad Wilii

Redakcja największej polskiej stacji radiowej na Litwie od lat wspierana jest za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Radio Znad Wilii (RZW) oraz portal zw.lt systematycznie otrzymują środki finansowe od państwa polskiego na bieżącą działalność. Wsparcie obejmuje również modernizację zaplecza technicznego redakcji.

Zakupiony w 2020 roku dla RZW sprzęt umożliwia emisję sygnału radiowego w promieniu 100 km od Wilna, a za pośrednictwem portalu zw.lt oraz TVP Wilno audycje docierają we wszystkie zakątki świata. Modernizacja redakcji przyniosła nowe możliwości techniczne w postaci realizacji materiałów wideo, zgodnie z najnowszymi trendami na rynku medialnym. W redakcji zainstalowano m.in. zautomatyzowaną kamerę studyjną Full HD, profesjonalny monitor podglądowy oraz oprogramowanie służące do nadawania na żywo obrazu wideo ze studia. Ze względu na pandemię Covid-19 pełne uruchomienie systemu możliwe było w 2021 roku.

Zakup, instalacja sprzętu oraz przeszkolenie personelu możliwe były dzięki wsparciu finansowemu Fundacji ORLEN i Fundacji Lotos oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy za przekazanie dofinansowania redakcji RZW za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Realizacja projektu przyczyniła się do wzrostu atrakcyjności i konkurencyjności polskich mediów na Wileńszczyźnie w stosunku do lokalnych rozgłośni radiowych i portali internetowych.

Related Posts