Wyżywienie dla wychowanków sióstr w Żytomierzu

Do Domu Dziecka, prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny w Żytomierzu, trafiło wsparcie finansowe z Polski. „Siostry miały możliwość zwiększyć dawkę witamin w wyżywieniu dla dzieci. Mogły kupić coś, czego wychowankowie nigdy w życiu nie jadły. Owoce, rybę, mięso, słodycze…” – piszą prowadzące ośrodek i dziękują darczyńcom.

Dofinansowanie na zakup żywności zostało przekazane przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, i pochodziła ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

We wspomnianym ośrodku mieszka 14 dzieci w różnym wieku.

„Dziękujemy za Waszą pomoc, gdyż pozwoliła ona na zakup żywności dla dzieci, większość z których doznała głodu w swoich rodzinach” – napisały do darczyńców siostry.

„Wśród wychowanków są dzieci z wadą serca, chorzy na gruźlicę, plamicę czy też dziewczynka, mająca małopłytkowość, z powodu której ciągle przebywa w szpitalu onkologicznym. Dzięki Waszej pomocy miałyśmy możliwość zakupić dla naszej Julii dobre wyżywienie” – relacjonują.

Fot. Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny w Żytomierzu

Related Posts