Pomoc dla Polaków dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa

Epidemia koronawirusa sprawiła, że osoby starsze, które na co dzień ze względu na niskie dochody i stan zdrowia potrzebują pomocy socjalnej, znalazły się w jeszcze trudniejszej sytuacji.

Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów we wrześniu br. członkowie Stowarzyszenia Kultury Polskiej „Dom Polski” w Bielcach (Mołdawia) zrealizowali projekt, w ramach którego dostarczono pomoc charytatywną osobom polskiego pochodzenia.

Działanie polegało na przekazaniu potrzebującym 150 paczek z żywnością, środkami higienicznymi i lekami. Paczki dotarły nie tylko do członków Stowarzyszenia Dom Polski w Bielcach, ale także do emerytów należących do filii Stowarzyszenia w Grigorówce i w Styrczy. Seniorów zaopatrzono również w środki ochronne, takie jak płyny do dezynfekcji, rękawiczki i maseczki. W ramach pomocy społecznej przekazano też jednorazowe zapomogi finansowe.

Projekt finansowany jest przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach Zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Related Posts