WILEŃSKIE „WAKACJE W MIEŚCIE”

W poniedziałek 3 sierpnia w Wileńskim Domu Kultury Polskiej rozpoczęły się dwutygodniowe półkolonie dla dzieci w wielu 7-10 lat. „Wakacje w mieście” spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem rodziców. – Po ogłoszeniu otwartego naboru wolne miejsca skończyły się po zaledwie 3 minutach – mówi Artur Ludkowski, dyrektor Domu Polskiego w Wilnie, organizatora imprezy. – Zainteresowanie rodziców nas zaskoczyło, na nasze półkolonie zgłoszono około 300 dzieci.

Mali uczestnicy półkolonii mają za sobą już cały dzień wypełniony zajęciami plastycznymi i chemicznymi, uprawianiem sportu oraz graniem w planszówki. Natomiast dzisiaj dzieci odwiedzą Mini ZOO oraz Skypark i wezmą udział w zajęciach tanecznych i sportowych.

To dopiero początek atrakcji, dwutygodniowy program obejmuje zarówno zajęcia edukacyjne, artystyczne, kulinarne i sportowe, jak i poszerzające horyzonty małych Wilniuków odwiedziny w niezwykle interesujących miejscach. Jeszcze w tym tygodniu dzieci zwiedzać będą Basteję, wileńską starówkę i muzeum jednostki strażackiej, popłyną też w rejs statkiem po Wilii.

Przyszły tydzień rozpocznie się od wizyty w kręgielni oraz lekcji edukacyjnej w Pałacu Władców. Potem mali półkoloniści wezmą udział w zajęciach z języka angielskiego, nauczą się lepić kibiny i relaksować z książką, odwiedzą też alpaki, zobaczą popisy karateków i wezmą udział w widowisku balonowym. Zajęcia zakończą się 14 sierpnia.

Współorganizatorem „Wakacji w mieście” jest Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Projekt jest dofinansowany przez samorząd miasta Wilna i wspófinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach wsparcia Polonii i Polaków za granicą.

Related Posts