Śpiewnik pieśni patriotycznych do pobrania

Udostępniamy do pobrania “Śpiewnik pieśni patriotycznych”, który zawiera 34 klasyczne pieśni patriotyczne w układzie chronologicznym od średniowiecza po czasy współczesne. W śpiewniku znajdziecie m.in. takie utwory jak “Bogurodzica”, “Rota”, czy “Przybyli ułani”.  Oprócz tekstów utworów, którym towarzyszy zapis nutowy wraz z komentarzem historycznym, w środku zamieszczona jest wkładka z tekstem o walorach edukacyjnych pod tytułem “Wiara jako motyw walki Polaków o wolność w XIX w.” Śpiewnik został objęty honorowym patronatem przez Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego.

Ukazanie się takiego wydawnictwa jest doskonałą okazją do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, czy to w gronie rodzinnym czy podczas uroczystości lokalnych lub państwowych. Śpiewnik w wersji drukowanej jest dystrybuowany wśród Polaków żyjących na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Rosji, Niemczech, Kazachstanie, Czechach oraz w Bułgarii. Jednym z pomysłodawców i współautorów śpiewnika jest Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”.

Projekt realizowany jest przez Fundację “Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Senatu RP w ramach obchodów stulecia odzyskania Niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

POBIERZ ŚPIEWNIK

Related Posts