WSPÓLNA ŁAWKA W PŁOŃSKU

W poniedziałek do płońskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego przyjechała młodzież i dyrekcja Polskiej Szkoły SEN w Irlandii.  Była to rewizyta w ramach projektu „Wspólna ławka”, grupa z Płońska odwiedziła rówieśników z Irlandii w zeszłym roku.

Podczas spotkania uczniowie z Polski zaprezentowali specjalny program artystyczny dla zagranicznych gości. Następnie wspólnie wzięli udział w lekcji historii przybliżającej temat niepodległości Polski.

Przedstawiciele Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” wręczyli uczestnikom projektu upominki w postaci edukacyjnych gier historycznych, płyt z pieśniami patriotycznymi oraz komiksów wydanych z okazji 100. rocznicy niepodległości. Dyrektorom obu placówek dydaktycznych wręczono zestawy DVD z serialem „Czas Honoru”, które wzbogacą zbiory szkolnych bibliotek.

Namacalnym owocem współpracy młodych ludzi jest dwujęzyczny komiks przygotowany i opracowany przez młodzież z Płońska a przetłumaczony przez uczniów z Irlandii. Ta historyczna publikacja przybliża czytelnikowi losy podróżnika Pawła Edmunda Strzeleckiego.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach konkursu „Rodzina polonijna”.

 

Related Posts