MAGAZYN KURIERA WILEŃSKIEGO

Już 6 października do rąk Polaków na Litwie trafi pierwszy numer magazynu Kurier Wileński. Od teraz każdy weekend będą mogli zacząć od lektury magazynowego wydania jedynego polskojęzycznego dziennika na Litwie.

Kolorowy magazyn ma nowoczesną szatę graficzną i przybliża polskim czytelnikom z Litwy nie tylko problematykę lokalną, ale również zagadnienia dotyczące polskiej i światowej polityki, kultury, historii, religii, sportu oraz stylu życia. Magazyn Kurier Wileński to nowoczesne pismo dorównujące poziomem polskim tygodnikom opinii, redagowane przez dziennikarzy litewskiego dziennika i Gazety Polskiej.

W premierowym numerze znalazły się między innymi – reportaż opisujący wizytę papieża Franciszka na Litwie, artykuł o odkryciu bezimiennych grobów na Wileńszczyźnie, kulisy zamachu na bezpieczeństwo energetyczne Polski i spojrzenie na polskie szkolnictwo wyższe na Litwie oraz wyjątkowy wywiad z Zenonem Martyniukiem. Oprócz tego duża dawka rozsądnej publicystyki, coś dla telewidzów, smakoszy i kibiców piłki nożnej.

„Kurier Wileński” towarzyszył swoim Czytelnikom w czasie powstań, wojen i okupacji, codziennie dostarczając wiadomości w języku ojczystym. – we wstępie do pierwszego numeru magazynu pisze jego redaktor naczelny Rajmund Klonowski. – Teraz w magazynie będą one dostarczane w kolorze i w atrakcyjnej formie – na jaką Polacy na Litwie zasługują.

Projekt współfinansowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” w ramach sprawowana opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Related Posts