SZKOŁA WSPÓŁPRACY

W dniach 22 i 23 września w Dyneburgu na Łotwie odbyły się warsztaty edukacyjne z zakresu włączania tematyki niepodległościowej i historycznej do procesu dydaktycznego.

Uczestnikami warsztatów byli nauczyciele ze szkół polskich w Dyneburgu, Krasławiu, Rydze i Rezekne na Łotwie, a prowadzili je przedstawiciele białostockiego oddziału Biura Edukacyjnego IPN. Podczas spotkań poruszano tematy związane z postaciami Ireny Sendlerowej i abp. Ignacego Tokarczuka – patronami roku 2018, a także dotyczące symboli narodowych i kwestii ich wykorzystywania w szeroko pojętym nauczaniu.

W warsztatach wzięło udział 21 osób. Związane z nimi działania były drugą częścią projektu „Szkoła współpracy 2018” – realizowanego przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji Narodowej – cyklu szkoleń dla pedagogów prowadzących nauczanie w języku polskim na Litwie i Łotwie. Pierwsza część projektu została zrealizowana w lipcu (01-14.07.2018), kiedy 14 nauczycieli z Łotwy przyjechało na kurs języka polskiego organizowany przez Uniwersytet Wrocławski.

Zadanie publiczne współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Related Posts

Skip to content