Droga Krzyżowa malowana piaskiem

W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II, w Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, odbyło się wyjątkowe widowisko multimedialne – Droga Krzyżowa malowana piaskiem.

Odkrywając misterium męki i śmierci Chrystusa, kompozytor Hubert Kowalski stworzył niezwykły utwór Drogi Krzyżowej, malowanej piaskiem. Jego muzyka oparła się na tradycyjnych, wielkopostnych melodiach, a rozważania kolejnych stacji Via crucis zastąpione zostały przez sceny, utworzone z sypanego piasku.

Wykonanie utworu przez kameralny, wielogłosowy chór oraz zespół instrumentalny, pozwoliło na oddanie nastroju wydarzenia. Szczególnym elementem artystycznym był śpiew solistki, Basi Pospieszalskiej, które akompaniował znany kontrabasista Michał Bąk.

Koncert był jedyną w swoim rodzaju okazją, aby ukazać głębokie znaczenie tajemnicy męki i śmierci Jezusa w kontekście życia oraz nauczania Jana Pawła II, którego 18 rocznica śmierci przypadła na tegoroczną Niedzielę Palmową.

Fot. Magdalena Juszczyk, Grzegorz Juziak

Organizatorem i gospodarzem koncertu Droga Krzyżowa malowana piaskiem było Mt5,14 Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

Wydarzenie finansowane było przez Instytutu Pamięci Narodowej i Fundację ORLEN.

Related Posts