WARSZTATY DZIENNIKARSKIE MEDIA PLUS / NABÓR

Do udziału w warsztatach zapraszamy: dziennikarzy, redaktorów i współpracowników polskich redakcji z Kazachstanu, Kirgistanu, Litwy, Mołdawii, Łotwy, Republiki Czeskiej, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Węgier.


Zajęcia i ćwiczenia będą odbywać się on-line (platforma Zoom), w dwóch grupach, w terminach:

  • 8-15 listopada (z przerwą na 11.11 oraz weekend 13-14.11)
  • 22-27 listopada (w godzinach popołudniowych)

Każda z grup weźmie udział w 37 godzinach wykładów i ćwiczeń. Uczestnicy proszeni są o przysłanie tekstu własnego autorstwa (min. 1500 znaków) na adres: redakcja@ida.pol.org.pl.

Zajęcia poprowadzą doświadczeni wykładowcy z Fundacji na rzecz Rozwoju Szkolnictwa Dziennikarskiego.

Warsztaty są bezpłatne dla uczestników. 

Organizatorem szkoleń jest Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”. Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021.


Celem warsztatów jest rozwinięcie umiejętności związanych z przygotowaniem i edytowaniem tekstów prasowych i internetowych oraz uporządkowanie zasad redagowania i przypomnienie zasad poprawności językowej oraz obyczajowej. Program warsztatów Media Start uwzględnia profil współczesnych redakcji funkcjonujących w przestrzeni wirtualnej. Kolejnym niezbędnym elementem uwzględnionym w programie jest wykorzystanie mediów społecznościowych. Znaczna część warsztatów obejmie zagadnienia związane z budowaniem strategii promocyjnej w social mediach i budowaniem marki. Kolejna część warsztatów poświęcona będzie roli fotografii prasowej we współczesnych mediach.

Podsumowując celem warsztatów dziennikarskich jest przekazanie uczestnikom wiedzy z zakresu:

  •          podstawowych zasad poprawności językowej i obyczajowej;
  •          prowadzenia serwisu internetowego;
  •          wykorzystania mediów społecznościowych;
  •          budowania strategii promocyjnej w social mediach i budowania marki medialnej;
  •          roli fotografii prasowej we współczesnych mediach.

Pełen program, regulamin oraz link do rejestracji znajdują się na stronie: https://ida.pol.org.pl/warsztaty-dziennikarskie-media-plus-nabor

Related Posts