III Międzynarodowe Spotkanie Młodych 2021

III Edycja / 13-17 września 2021 r. / Kraków

We wrześniu 2021 roku Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” realizuje warsztaty pn. „III Międzynarodowe Spotkanie Młodych”. Projekt realizowany będzie w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha i skierowany jest do młodych artystów – muzyków polskiego pochodzenia z Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Łotwy i  ich rówieśników z Polski. Warsztaty trwające 5 dni będą zakończone koncertem finałowym ostatniego dnia, który będzie zarejestrowany w formacie audio i video oraz udostępniony na stronie FPPnW.

Orkiestra wykona utwory polskich kompozytorów urodzonych na Kresach: Paderewskiego, Moniuszki, Karłowicza, Szymanowskiego, Gorskiego, Twardowskiego, Kilara i Niemena. W programie znajdą się wersje oryginalne dzieł ww. kompozytorów oraz ich wyjątkowe aranżacje z udziałem muzyków jazzowych oraz wybitnych polskich wokalistów. Celem spotkania jest wspólna praca muzyków polskiego pochodzenia ze Wschodu, doskonalenie ich warsztatu muzycznego oraz stworzenie wyjątkowego zespołu orkiestrowego, wykonanie utworów specjalnie zaaranżowanych dla orkiestry i promocja literatury muzycznej, którą w XIX i XX w. skomponowali Polacy. Wspólne przedsięwzięcie wypromuje najzdolniejszych młodych muzyków polskiego pochodzenia oraz pozwoli zaprezentować efekty współpracy z wybitnymi polskimi twórcami i osobami, które posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów muzycznych.

  • Fundacja pokrywa koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.
  • Przyjazd do Krakowa 12.09 / wyjazd 18.09.
  • Fundacja poszukuje 1 altówki, 2 wiolonczel, 1 kontrabasu, 1 waltorni, 1 trąbki i 2 puzony.

Pobierz Formularz zgłoszeniowy 

Wypełniony formularz prosimy przesyłać w terminie do dnia 5 września 2021 r. na adres mailowy – m.jankowska@pol.org.pl.

Szczegółowe informacje będą udostępnione po dokonanym zgłoszeniu.

Projekt finansowany ze środków Fundacji KGHM i z programu NIEPODLEGŁA za pośrednictwem Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Related Posts