WAKACYJNA PRZYGODA NA DOLNYM ŚLĄSKU

W dniach 22-29 sierpnia młodzi Polacy z Rosji i uczniowie z polskiej szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce po Dolnym Śląsku.

W projekcie „Wspólna klasa – najlepiej po polsku” wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z Raszówki i szkółki sobotnio-niedzielnej przy Stowarzyszeniu ON Dom Polski w Czerniachowsku w Obwodzie Kaliningradzkim.

Wspólną przygodę dzieci rozpoczęły od wizyty w Szkole Podstawowej w Reszówce, potem wyruszyły do Legnicy gdzie odwiedziły mi.in. Muzeum Miedzi, Mauzoleum Piastów Śląskich, zabytkową starówkę i neogotycką Katedrę Piotra i Pawła. Młodzież spędziła również cały dzień we Wrocławiu oglądając Panoramę Racławicką, odwiedzając ZOO, aquapark oraz stadion i podziwiając widoki ze Sky Tower. W czasie pobytu na Dolnym Śląsku młodzi ludzie wzięli udział również w wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej do Złotego Stoku – kopalni złota i muzeum średniowiecznej osady górniczej – oraz do Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie. Odwiedzili też wiele miejsc pamięci narodowej i złożyli kwiaty m.in. w Szklarach Górnych i pod Pomnikiem Pamięci Ofiar Lubina´ 82.

Projekt „Wspólna klasa – najlepiej po polsku” jest organizowany przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie”, a współfinansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach programu MEN pn. „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.

 

Related Posts