Projekty dofinansowane przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków budżetu państwa |
Nazwa Działania | Krótki Opis Działania | Wartość zadania |
Brazylia – kolonie letnie z językiem polskim w Aurea | Przedmiotem niniejszego projektu była organizacja 9-dniowych kolonii językowych dla dzieci i młodzieży polskiej mieszkającej w Brazylii. Cele realizacji projektu:
|
Dofinansowanie: |
Wypoczynek z językiem polskim w kraju zamieszkania cz.1 (Mołdawia, Litwa) | Przedmiotem niniejszego projektu jest organizacja kolonii i półkolonii letnich w miejscu zamieszkania; w następujących krajach: Mołdawia, Litwa. Beneficjenci projektu:
|
Dofinansowanie: |
Wypoczynek z językiem polskim w kraju zamieszkania cz.3 (Czechy, Szkocja, Brazylia, Kazachstan, Kirgistan) | Działania realizowane w ramach niniejszej oferty mają na celu upowszechnianie i pogłębianie znajomości języka polskiego wśród dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających za granicą. Obejmują one organizację kolonii i półkolonii edukacyjno-integracyjnych w krajach zamieszkania uczestników (Szkocja, Czechy, Kazachstan, Kirgistan, Brazylia). Działania te nie tylko wspierają rozwój kompetencji językowych, ale także wzmacniają więzi uczestników z Polską, kształtują pozytywny wizerunek kraju jako atrakcyjnego miejsca do nauki, rozwoju i współpracy, a także promują polską historię, kulturę i tradycję w środowiskach polonijnych. Beneficjenci:
|
Dofinansowanie: |
Wypoczynek z językiem polskim w kraju zamieszkania cz.4 (Litwa, Mołdawia, Łotwa, dzieci ze Wschodu) | Przedmiotem niniejszego projektu jest organizacja kolonii i półkolonii letnich w miejscu zamieszkania. Beneficjentami projektu są poniższe organizacje polonijne:
|
Dofinansowanie: |
Wypoczynek z językiem polskim w kraju zamieszkania cz.5 (Ukraina) | Przedmiotem niniejszego projektu jest organizacja półkolonii letnich w miejscu zamieszkania – na Ukrainie. Beneficjenci:
|
Dofinansowanie: |